17/02/2024| TOP 5

TOP 5 Najlepszych Reklam Super Bowl


W tym roku reklamodawcy zmienili zasady gry na Super Bowl. Zobacz najlepsze reklamy i trendy, które pojawiły się w kampaniach reklamowych przed i w czasie finału NFL!

Najlepsze Reklamy Super Bowl 2024 - TOP 5

Czym jest Super Bowl?

Super Bowl to nie tylko najważniejsze wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych, ale także nieoficjalne święto reklamy, kiedy to marki z całego świata prezentują swoje najbardziej kreatywne i najdroższe spoty reklamowe.
Koszt emisji trzydziestosekundowego spotu to 7 milionów dolarów, jednak marki chętnie płacą tę sumę, nie tylko ciesząc się z ogromnej publiki przed telewizorami, ale też korzystając z tego, że Super Bowl stało się kultowym wydarzeniem, łączącym ludzi wokół wspólnego doświadczenia. To sprawia, że jest to idealna okazja, by przedstawić się z najlepszej strony, wywołać emocje, zaskoczyć, rozbawić lub nawet wzruszyć.

Super Bowl 2024 - najlepsze reklamy i spoty

Tegoroczny Super Bowl okazał się przełomowym momentem dla reklamodawców, którzy zdecydowali się na zastosowanie nowych strategii, aby dać się widzom lepiej zapamiętać. Jednym z kluczowych trendów, który zyskał na popularności, było wykorzystanie teaserów – krótkich zapowiedzi reklam, emitowanych przed głównym wydarzeniem. Ta taktyka, inspirowana światem kinematografii, pozwoliła markom na budowanie napięcia i zainteresowania wokół ich nadchodzących spotów, transformując jednorazowy przekaz reklamowy w wieloetapową narrację.

Zobacz nasze zestawienie 5 najlepszych kampanii reklamowych na super Bowl 2024.

Najlepsze reklamy Super Bowl 2024 - Miejsce 5

Bud Light - Easy Night Out

Easy Night Out

klient: Bud Light
agencja: Anomaly NY
produkcja filmowa: MJZ
reżyser: Craig Gillespi

Twórcy spotu Bud Light postanowili powrócić do korzeni. W tej lekkiej, klasycznej reklamie w roli głównej gra mocny humor i szybka narracja. Inspirująca się filmem historia łączy się z promowanym napojem. Oglądając tę reklamę przenosisz się w świat, który jest spełnieniem Twoich marzeń. Powoduje, że czujesz się silniejszy, fajniejszy i lepiej się bawisz.

 

Najlepsze reklamy Super Bowl 2024 - Miejsce 4

Lays - Happy Groundhog

klient: Frito-Lay North America
agencja: Maximum Effort
produkcja filmowa: Kimmelot
reżyser: Oren Brime

Firma Lay’s w zabawny sposób stworzyła serię, w której osobne reklamy łączą się w jedną całość. Do stworzenia używają w każdym spocie tych samych cytatów, które do siebie nawiązują, ale osobno też tworzą kontekst. Ten blok reklamowy jako mikro kontent skupiony na storytellingu jest zbiorem filmów, które są krótkie, ale muszą skupić uwagę.

 

Najlepsze reklamy Super Bowl 2024 - Miejsce 3

Martin Scorsese dla Squarespace

klient: Squarespace
produkcja filmowa: Squarespace, Superprime Films
reżyser: Martin Scorses

Spot Squarespace to idealny przykład reklamy, w której występuje nowy trend. Reżyser, który również występuje, Martin Scorsese bardzo docenia teaser, który już sam w sobie wygląda jak reklama. Autor pokazuje nam historię jak przez internet i małym kliknięciu na stronie można ożywić nierealne rzeczy. Ten osobny typ komunikacji, bardzo przypadł do gustu dzisiejszym twórcom.

 

Najlepsze Reklamy Super Bowl 2024 - Miejsce 2

Jak dobry somsiad

agencja: Highdive
OMD, Optimum Sports, The Marketing Arm,
Infinity Marketing Team,
FleishmanHillard
reżyser: Jim Jenkin

W reklamie State Farm twórcy dosłownie zapraszają, aby pójść na Super Bowl. Twórcy w tym spocie przedstawiają bohatera, Arnolda Schwarzeneggera, w zabawny sposób, ale nie taki żeby go ośmieszyć tylko w taki, że śmiejemy się z nim. Reklama w której jest podkręcane tempo, dużo się dzieje, jest bez zakończenia, aby dopiero potem zobaczyć resztę historii.

 

Najlepsze reklamy Super Bowl 2024 - Miejsce 1

Jennifer Aniston zapomniała o Davidzie Schwimmerze... dla Ubera

klient: Uber Eats
agencja: Special Group USA
produkcja filmowa: Gifted Youth
reżyser: Jake Szymansk

Uber Eats swoimi reklamami jest w stanie przyciągnąć każdą grupę wiekową. W tym przypadku uwagę różnych pokoleń przykuwają między innymi gwiazdy, takie jak Jennifer Aniston, David Schwimmer, czy Jelly Roll. Twórcy za każdym razem zaskakują czymś nowym. Tutaj teaser to osobny świat -przedstawia inną historię, używając przy tym nawiązań do popkultury, ale bawi i śmieszy tak samo jak reklama.

 

Potrzebujesz reklamy? Kliknij i zobacz nasze portfolio!