19/04/2023| Q&A

Zdalny plan filmowy


W poprzednim odcinku QA rozmawialiśmy o tym, dlaczego obecność Klienta na planie jest naprawdę pożądana. Jeśli jednak z poważnych powodów nie możesz się na nim pojawić – mamy jeszcze jedno rozwiązanie: plan zdalny!
 Zdalne uczestniczenie w planie zdjęciowym było szczególnie popularne w czasie pandemii, ale stosowaliśmy je również np. na planach z klientami z zagranicy. Naszym zdaniem to rozwiązanie idealne w przypadku dłuższej choroby czy braku możliwości fizycznego przyjazdu na plan.
Z czym to się je? Zdalna obecność to przede wszystkim streaming podglądu z kamery.  Akceptujesz dokładnie te same ujęcia co osoba, która byłaby na planie. Widzisz to, co operator. Poza tym zawsze masz kontakt na wideoczacie z kimś z ekipy – u nas praktycznie przez cały czas rozmawia z Tobą account manager – a po kolejnych ujęciach  masz możliwość porozmawiać z reżyserem.
Jeszcze przed samym planem – dokładnie w tym samym momencie, co w czasie stacjonarnego uczestnictwa – pokazywana jest scenografia do poszczególnych ujęć, akceptowane są stylizacje aktorów czy ich fryzury.

Trzeba jednak szczerze zaznaczyć, że takie przygotowanie do profesjonalnego zdalnego uczestnictwa klienta w planie wiąże się z kosztami. Nie jest to też to samo co fizyczna obecność! Niektórych niuansów nie da się pokazać na odległość. Na przykład na planie jako podglad macie profesjonalny monitor – rzadko który klient dysponuje takim u siebie w firmie. Dla nas plan zdalny to po prostu opcja rezerwowa.

Czy to dobre rozwiązanie? Jeżeli nie możesz być fizycznie obecny na dniu zdjęciowym, to na pewno jest to fantastyczna sprawa. Jeśli jednak masz wybór – nie wahaj się i koniecznie skorzystaj z zaproszenia na plan. Dlaczego? Zerknij na nasze poprzednie Q&A: