Od czego zależy cena animacji?

Któż nie lubi rozmawiać o pieniądzach? Tak więc porozmawiajmy!

Co wchodzi w zakres zlecenia?

Na początku musimy wiedzieć, co obejmuje zlecenie, co wchodzi w jego zakres. Czy sama animacja, czy również rysunki, a może także kreacja.
Ale roboczo, na potrzeby tego materiału, zostawmy kreację i zajmijmy się samą animacją.
Ważną pozycją w wycenie animacji są rysunki. Najczęściej zleca się je razem z animacją, ale możecie również poprosić o animowanie własnych grafik.
Jeśli takich nie macie, a zależy Wam na oszczędnościach, sprytnym wyjściem będzie kupno gotowych materiałów. Wybór jest ogromny i choć w ten sposób tracimy wyjątkowość, to zyskujemy na czasie i pieniądzach.

Zobacz nasz showreel animacyjny:

Skomplikowanie animacji

Przy animowaniu wyceniamy dwie zmienne. Pierwsza to długość animacji. pamiętajcie: każda sekunda materiału to czas pracy animatora i ten czas oczywiście będzie wyceniony.

Długość animacji

Druga zmienna to skomplikowanie animacji. Inaczej będzie wyceniona animacja ludzi, którzy biegną w płonącym tunelu na statku kosmicznym, a inaczej proste animowanie haseł. Przed wyceną przemyślcie, jakie animacje nam się podobają. Warto poszukać referencji, tego, co Was ekscytuje, z jakiego powodu chcecie takiej a nie innej formy. Pokażcie twórcy, co Wam się podoba. Niech pracuje oczywiście we własnym stylu, ale niech wie, gdzie są Wasze oczekiwania jakościowe.

Muzyka i lektor

Nie zapominajcie też o muzyce i lektorze. W przypadku tych dwóch elementów wpływ na cenę ma licencja, o której nagrałem osobny materiał – do którego Was zapraszam. Link do niego znajdziecie poniżej.
Potrzebujesz animacji? Zapytaj o wycenę: