Klient PGNiG Agencja K&Y
Jak ożywić postać historyczną?
Najpierw trzeba ją wyjąć z gabloty, odkurzyć, dodać życia, charakteru… no i posłać do wszystkich szkół w Polsce. Dlaczego? Aby każdy chciał być jak Ignacy!
Edycja III
czyli Ignacy na filmowo
Nasza wspólna przygoda rozpoczęła się od serialu filmowego. Tajemniczy strych skrywający starą skrzynię, a w niej niepozorna, magiczna lampa.
Młodzi bohaterowie spędzają wakacje u dziadka, a my łączymy zaawansowany compositing i postprodukcję ze zdjęciami operatorskimi.
Efekt kampanii? Liczba kół naukowych, które przyłączyły się do projektu, wzrosła z 600 do 1300. To ponad dwukrotny wzrost zasięgu.
Edycja IV
czyli Animacja 2D
“Być jak Ignacy” był na początku komiksem. I do tej komiksowej, animacyjnej formy wróciliśmy w sezonie drugim.
Nasze studio odpowiadało za zdjęcia, rysunki, wszystkie prace animacyjne oraz jak zawsze za scenariusze oraz reżyserię.
Mali bohaterowie razem z Ignacym podróżowali w czasie i przestrzeni. Czego nie było w tym serialu!!!! Bombardowania, plagi, podróż na księżyc i mnóstwo wiedzy oraz humoru.
W efekcie liczba kół naukowych biorących udział w projekcie wzrosła do 1500!
Edycja V
czyli nadchodzi Blu
Kim byłby Sherlock holmes bez Watsona, Robinson bez Piętaszka, Batman bez Robina… wiecie o co chodzi. Na scenę wchodzi On. Niewielki, przemądrzały i pyskaty robot – próżnością dorównuje pierwowzorowi z opowiadania Henry’ego Kuttnera. Poznajcie BLU!
Jak go nie kochać?
Odpowiadaliśmy za wszystkie animacje 3D.
Kluczowanie i Compositing Ignacego.
Nasze studio odpowiadało za zdjęcia, rysunki, wszystkie prace animacyjne oraz jak zawsze za scenariusze oraz reżyserię.
Efekt? My nazywamy go efektem BLU. Tysiąc nowych kół naukowych przyłączyło się do projektu Być jak Ignacy.
Edycja VI
czyli gdzie jest Ignacy?
Blu siada za sterami i przejmuje kontrolę nad serialem. Dlaczego? Ignacy naruszył delikatną strukturę czasoprzestrzeni… stało się nieszczęście… Blu rusza na ratunek!
Ten projekt, to prawdziwa przygoda. Razem z Blu tworzyliśmy światy, szukaliśmy kolejnych wskazówek, a stawką było życie naszego wynalazcy.
Krótkie odcinki musiały pobudzać wyobraźnię dzieci i zachęcać do wspólnego śledztwa. Odpowiadaliśmy za scenariusze i reżyserię.
Tworzyliśmy w 3D kolejne lokacje, kluczowaliśmy, compositingowaliśmy i robiliśmy to wszystko, na czym znamy się najlepiej.
W efekcie Ignacy się odnalazł, a do projektu dołączyło kolejne 300 kół naukowych.
Edycja VII
czyli czas na show!!!
Wracamy do korzeni. Czas na internetowy show pełen eksperymentów i żartów. Wprowadzamy nowego bohatera, a właściwie bohaterkę – Alicję – szaloną uczennicę Ignacego. Co mogło pójść źle?
Powstało 16 odcinków, łącznie niemal dwie godziny filmu. Gdzie realne zdjęcia przeplatają się z tworzonym wirtualnie laboratorium.
Czekają nas eksplozje, strajki robotów, eksperymenty, celebryci…. uffff… prawdziwe show!
Co spotka naszych przyjaciół w następnym sezonie?