24/07/2023| Q&A

AI w produkcji filmowej - Efekty Specjalne


Efekty Specjalne – w czym może pomóc AI?

Sztuczna inteligencja może być używana do tworzenia efektów specjalnych, takich jak zwolnione tempo, deepfake’i (czyli technika tworzenia realistycznych manipulacji wideo) czy zastępowanie postaci i obiektów na planie filmowym. (Jeśli zazwyczaj tylko czytacie artykuły, polecamy Wam tym razem zobaczyć, jak Paweł przeistacza się w Brada Pitta.)

Mieliśmy sytuację, w której na montaż do naszego studia postprodukcji trafiło ujęcie nakręcone przez klienta, które musiało zostać zwolnione. Ale nie tak trochę, tylko tak, jak ujęcie nakręcone specjalną kamerą do ujęć slow motion.
Co ciekawe, mieliśmy podobny problem kilka lat temu i wtedy doświadczony animator pracował nad jednym ujęciem kilka dni.
Teraz dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji ten czas został skrócony do 2-3 godzin, co znacznie obniżyło koszt dla klienta.

Jeśli chcecie zobaczyć reklamy stworzone przez  AI oraz to, jak marki wykorzystują sztuczną inteligencję, zobaczcie odcinek TOP 5, w którym pokazujemy to na konkretnych przykładach: